Na Kutině

Konkurenční vyhlídka Kopečku se nachází přibližně 400 metrů jihovýchodně od Studnic. Místo zvané Na Kutině dosahuje skoro 800 metrů nadmořské výšky, bohužel díky přítomnosti zdejší pastviny s elektrickým ohradníkem je nutné nějakých 10 metrů výšky oželet a smířít se skutečností, že nám výhled naruší vrcholky nedalekých stromů. Pozorovat lze krajinu jihovýchodním směrem, který je částečně omezen blízkým lesem, jižním a také jihozápadním. Opět je možné vidět Javořici, Čeřínek, Klučovskou horu, částečně Nové Město na Moravě, sjezdovku na nedalekém Harusově kopci, ale i kopce v okolí Brna. 

V zimním období tudy vedou lyžařské trasy a výhledem se lze pokochat ze samotného vrcholu kopce. Jižním a západním směrem stromy tolik nepřekáží a na severovýchodě lze mezi stromy spatřit Kralický Sněžník a Jeseníky.

Panoramata

Panorama krajiny J a JZ směru:

Na místo vyhlídky není těžké se dostat. Od Chaty Studnice po žluté turistické trase mírně z kopce, asi po 400 metrech okolo bývalého lomu obklopeného stromy vlevo po louce nahoru nebo opět od Chaty Studnice přímo po polní cestě. Návrší nelze přehlédnout.