Devět skal

Na devět skal se dá dojít po modré značce z Herálce nebo z Křižánek, případně po žluté z Fryšavy pod Žákovou horou nebo Svratky. Autem lze dojet na parkoviště pod Lisovskou skálou a odtud dále po žluté turistické trase asi 1 km pěšky.

Notoricky známý vrchol Žďárských vrchů je druhým nejvyšším na Českomoravské vrchovině hned po Javořici. Je tvořen rozsáhlými a četnými skalisky z nichž to nejvyšší s vyhlídkou dosahuje 836 metrů nadmořské výšky. Nalézá se v centrální části Žďárských vrchů asi 2 km jihozápadně od obce Křižánky. Z vyhlídky lze pozorovat jižním směrem některé ze sousedních vrchů, pokud je dobrá dohlednost pak na severu Krkonoše, Jizerské hory, Ještěd a částečně Orlické hory. Pohled ostatními směry je omezen či znemožněn přítomností okolních stromů. 

Naše nejvyšší horstvo Krkonoše lze pozorovat severním směrem. Z Malinské skály je to k němu přibližně 120 kilometrů vzdušnou čarou. Nejvic vyniká hora Sněžka svým špičatým tvarem, v zimě často také bílé pláně Studniční hory a Luční hory a příkré svahy hory Kotel.